Sponsorlu Bağlantılar

Baret İş Ayakkabısı

Baret İş Ayakkabısı

Son yıllarda hemen hemen tüm sektörlerde iş güvenliğinin sağlanması için kullanılan ürünler, model çeşitliliği bakımından sürekli değişiklik gösterir. İş güvenliği ekipmanlarında hedef ortak olsa da üretici firmaları farklı olduğundan model ve teknik özellik bakımından değişiklik gösterirler. İş güvenliği malzemeleri arasında tüm sektörlerde kullanıma sahip olan ürünlerden bir tanesi de şüphesiz ki baret ve iş ayakkabılarıdır. Çalışanların kafa ve ayak kısmının dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı korunmasını sağlayan bu ekipmanlar, insan sağlığı ve iş kazalarının ölümlü sonuçlanmaması açısından büyük önem taşır. Öyle ki birçok hizmet sektöründe en tehlikeli olan vücut kısımları baş ve ayak kısmıdır.

Baret Ne İşe Yarar?

Genellikle inşaat sektöründe kullanıma sahip olan baret, inşaat sektörünün yanı sıra elektrikçiler, yüksekte çalışan işçiler, sivil savunma ekipleri tarafından da sıklıkla tercih edilir. Baret renkleri kullanan hizmet sektörüne bağlı olarak değişiklik göstermiş olsa da kullanım amacı ve hedefleri aynıdır. Kafaya gelebilecek herhangi bir şiddetin daha az hissedilmesine ve can kayıplarının da en aza düşürülmesi için baret kullanımı en ideal seçimdir. Baretlerin renkleri kişilerin işletmede sorumlu oldukları mevki ve konum ile alakalıdır. Böylelikle hem işletme de işçi ve sorumlu olan kişiler kolaylıkla tanınmakta, hem de personeller arasında renk uyumunun sağlandığı söylenebilir.

İş Ayakkabısı Kullanım Avantajları

Teknolojinin gelişimi ile birlikte farklı yapı ve özelliklerde üretilen iş ayakkabısı, faaliyet gösteren birçok hizmet sektöründe kullanıma sahip olduğundan kullanım alanının oldukça geniş olduğunu söylemek mümkün. Sanayi sektörü başta olmak üzere inşaat, maden ve otomotiv sektöründe iş ayakkabısı kullanımı yaygındır. İş ayakkabıları hizmet sektörlerinde yaşanması olası olan metal veya ağır cisimlerin ayağa düşmesi, delici ya da kesici aletlerin ayağa batması gibi tehlikeler sonucunda doğabilecek olumsuzluklara engel olur.

Bu neden ile iş ayakkabısı kullanımı iş güvenliği kanunlarının vazgeçilmez kişisel koruyucu ekipmanları arasında yer almıştır. İş ayakkabısı alımlarında üretici firma oldukça fazla olduğundan birçok farklı modele ulaşmak mümkündür. Firmalar veya kişiler, kendi hizmet sektörlerine en uygun iş ayakkabısı modeline kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Sitemizden ayrıntılı hizmet alabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu