Gündem

Lazer Epilasyon Nedir? 

Lazer Epilasyon Nedir? 

Beşiktaş lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerinden farklı bir yöntemdir. Bu yöntemde tüylerin kılıcı olarak yok edilmesi sağlanır. Beşiktaş lazer epilasyon kadın veya erkek fark etmeden herkese uygulanabilen ve tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bir epilasyon çeşididir. Beşiktaş lazer epilasyon uzman kişiler tarafınca yapıldığında son derece etkilidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Okmeydanı lazer epilasyon yapılmadan önce epilasyon uygulanacak olduğu bölge kıl yapısı cilt tipi ve cilt rengi incelenir nokta sonrasında Okmeydanı lazer epilasyon için nasıl bir cihaz kullanacağını karar verilir. Daha sonra lazer epilasyon uygulanacak olan kişiye kaç seansta tüylerin yok edileceği bilgisi verilir.  Özellikle çalışan kesin için tüy sorunundan kurtulmak son derece avantajlıdır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Şişli lazer epilasyon doğru cihazlar kullanıldığı takdirde vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen bir epilasyon yöntemidir. Koltuk altı bölgesi Şişli lazer epilasyon için en fazla başvurulan yöntemdir. Koltuk altı bölgesi.ne yapılan lazer epilasyon genellikle kadınlar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Koltuk altı bölgesine yapılan Şişli lazer epilasyon genellikle 4 ile 6 seans sonrasında kesin sonuç verir. Epilasyonun uygulanmış olduğu diğer vücut bölgeleri ise bacak kol ense koltuk altı yüz bölgesi ve çene bölgesidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir? 

Lazer epilasyonun uygulandığı bir diğer bölge ise bacak bölgesidir. Bacak bölgesinde genel olarak genetik faktörler rol oynar. Bu nedenle bacak bölgesinde özellikle alt bacakta tüylenme görülür. Bacak bölgesi yine kadınlar tarafından çok fazla başvurulan bir epilasyon çeşididir. Bacak bölgesinde işlemin yapılacak olduğu alana göre lazer epilasyon uygulaması 6 ila 8 seans arası sürer.

Lazer Epilasyon Merklezleri 

Lazer epilasyon merkezleri tarafından uygulanan kol bölgesi lazer epilasyonu hem kadınların hem de erkeklerin tercih etmiş olduğu bir epilasyon çeşididir. Keçeden kişiye bağlı olarak kol bölgesinde yer alan tüyler farklı yapıdadır. Bu nedenle kol bölgesi için uygulanan lazer epilasyon yaklaşık 10 seansa kadar çıkabilir.  Kol bölgesine uygulanan lazer epilasyon yöntemi kolların çoğunluğu yaz aylarında açıkta kaldığı için yazın yapılması önerilmez.

Lazer Epilasyon Fiyatları 

Epilasyon uygulamasında işlemin uygulandığı bölgedeki kllar farklı uzunluklara sahip olduğu için işlemin etkinliği de farklılık gösterir. Hiçbir lazer epilasyon uygulamasında tek seferde tüm okulların yok edilmesi bu nedenle mümkün değildir. Vücudun yapısı cilt tipi hormonal denge gibi faktörler uygulama süresi üzerinde etkilidir.

Epilasyonda seans süresi işlemin yapılacak olduğu bölgenin genişliğine göre değişir. Örneğin dudak üzerine yapılan lazer epilasyon işlemi saniyeler sürer. Ancak tüm yüz için yapılacak işlem yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede biter. Bacaklar için yaklaşık olarak 1,5 saat gereklidir. Koltuk altı ve bikini bölgesi için ise 15 dakika yeterli olur. ​​​​​​Vücudun farklı bölgelerinde farklı seans aralıkları ile uygulanan lazer epilasyon yönteminde fiyatlar bu işlemi yaptıracak kişiler tarafından oldukça merak konusudur. Lazer epilasyon yönteminde fiyatlar işlemin uygulanacak olduğu bölgenin genişliğine ve seans sayısına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Günümüzde lazer epilasyonu uygulaması yapan birçok farklı merkez vardır. Lazer epilasyon uygulamasının fiyatları yapılacak olan işlemin süresine bağlı olarak farklılık gösterebileceği gibi işlemin yapılacağı epilasyon merkezine göre de değişkenlik gösterir. Bu nedenle lazer epilasyon fiyatları ile ilgili net bir bilgi söz konusu değildir. Beşiktaş lazer epilasyon yönteminin temel amacı tüyleri değil tüylerin köklerinin yok edilmesidir. Tüy köklerinin yok edilmesi ile insanlar günlük hayatlarında kendilerini daha iyi ve temiz hissederler.

 

 

 

​​​​​

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu