Gündem

Lazer Epilasyon ile Kalıcı Çözümler

Lazer Epilasyon ile Kalıcı Çözümler

Hızlı ve etkili sonuçlar veren Halkalı lazer epilasyon seanslarının sonunda istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz. Kıl köklerini tamamen yaktığı için lazer epilasyon sonrasında kılların be tüylerin yeniden çıkması mümkün değildir. Ancak bunun için lazer epilasyon işleminin uzman ellerde ve doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Cilde zarar vermeden kıl köküne ulaşan lazer ışınları sayesinde kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan yönteme lazer epilasyon deniyor.  Son yıllarda, başta kadınlar olmak üzere herkesin tercih ettiği bir yöntem haline gelen Küçükçekmece lazer epilasyon cilde herhangi bir zarar vermediği ve kalıcı bir çözüm olduğu için bir hayli populer hale gelmiştir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Kadınlarda ilk adet görme tarihi ile birlikte ve erkeklerde de aşağı yukarı aynı yaşlardan itibaren Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları yapılabilir. Yaş kriterinin yanında cilt ile ilgili herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve cilt ile kıl yapısı uygun olan herkes lazer epilasyon yaptırabilir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

  • Halkalı lazer epilasyon işleminin en büyük avantajı tamamıyla acısız ve ağrısız bir işlem olmasıdır
  • Bunun yanında, hızlı olması ve zamandan tasarruf sağlaması da bir avantajdır.
  • Lazer epilasyon sonunda cilt tamamıyla pürüzsüz bir hal alır
  • Lazer epilasyon fiyat olarak da tasarruf sağlar
  • Batık kıl ve kıl dönmelerinin tedavisinde etkilidir
  • Bilinen herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. Sadece, geçici bazı durumlar yaşanması normal bir süreçtir.

Kaç Lazer Epilasyon Seans Uygulanmalıdır?

Başakşehir lazer epilasyon uygulamalarının seansları ortalama olarak 6-9 aralığındadır. Seans sayılarının artması ya da azalması kişilerin durumuna ve uygulanacak bölgeye bağlıdır.  Kişilerin cilt ve kıl yapısına bakarak en iyi kararı uzman verebilir.

Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Ne Demektir?

Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamaları yapılırken lazer ışınlarının atışları geniş alanlarda tüm kıl köklerini yakalayamayabilir. Bu durumda seansın bitiminden itibaren 15 ile 20 sonrasında kılların tamamıyla dökülmesi ile hastalar kontrol seansına çağrılır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Özellikle işlem sırasında gözleri koruyan bir gözlüğün kullanılması ile vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilen Halkalı lazer epilasyon göz çukuru ile kulak deliğine uygulanmamalıdır. Genital bölge, göğüs ucu, dudak üstü, bikini bölgesi, göbek, göğüs,  bel, ense, kol, bacak, koltuk altı, çene altı ve sırt gibi bölgelere konforlu bir şekilde uygulanabilir.

Lazer Epilasyon İşlemi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Lazer epilasyon işlemlerinin kaç seans uygulanacağı konusunda uzmanların hastanın durumuna bakarak karar vermesi daha sağlıklı olur. Başakşehir lazer epilasyon merkezi hastaların kıl ve cilt yapısını inceleyip değerlendirerek en doğru seans sayısını belirler. Ortalama olarak, 6 ile 10 seansa kadar çıkabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Küçükçekmece lazer epilasyon fiyatları için belli bir standart yoktur. Fiyatlar çoğunlukla kişiye özel olarak belirleniyor. Lazer epilasyon fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında uygulamanın yapıldığı merkez ya da şehir, seans sayısı, cilt tipi ve ten rengi, kişilerin kıl yapısı ve uygulanan teknik sayılabilir. Ayrıca, işlem yapılan bölge de fiyatı etkileyen faktörler arasındadır.

Kurum tercihinde bulunurken mutlaka fiyat performansı değerlendirmesi yapılmalıdır. Lazer epilasyonu uygulayan kurum ya da kliniklerin sunduğu hizmetler ve kullanılan cihazlar hakkında bilgi edinmeli ve ona göre bir tercihte bulunmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi edinmek için kliniği aramalı ve akla takılan tüm soruları sormalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu