Gündem

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgunlaştırma dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Bu nedenle yüz anatomisine hâkim deneyimli bir doktor tarafından yapılmalıdır. Daha sonra dudakları tamamen uyuşturmak için topikal bir anestezik krem uygulanır. Dudak geliştirme uygulamaları, çapraz bağlı hyaluronik asit içeren yumuşak dokulu, kalıcı olmayan dermal dolgu maddeleri kullanır.

 

1 ml (1 tüp) tek tek açılmış dudak dolgusu önceden kararlaştırılan alana enjekte edilerek dudak bölgesindeki cilt altına yerleştirilir. Dudak büyütme işlemi sırasında dudaklar tamamen uyuştuğu için ağrı ve acı olmaz. Enjeksiyon işlemi yaklaşık 5-10 dakika içerisinde tamamlanacaktır. Dolgun dudaklarınızın ihtiyaç duyduğu hacmi artırdığını anında göreceksiniz. İşlem sonrası iğne batma yerinde kanama, morarma, bandaj vb. görülmez.

 

Hangi Durumlarda Dudak Dolgusu Uygulanır?

Yaşlandıkça cildimizdeki kolajen, elastin doku ve hyaluronik asit miktarı zamanla azalır. Bu eksiklikleri gideren dudak dolgunlaştırıcı uygulama hamileler, iltihaplı cilt sorunu olanlar ve uçuk sorunu olanlar dışında herkesin güvenle kullanabileceği bir uygulamadır. Yaşa bağlı dudak sarkması sorununu ortadan kaldırmak için  büyütme kullanılabilir. Ayrıca doktorun tecrübesi ve işlemin yapıldığı hastane veya kliniğin kalitesi de dudak dolgusu fiyat etkiler.

 

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudaklar istenilen boyuta büyütülür ve daha dolgun bir görünüm elde edilir. Dudak asimetrisi düzeltilir. Dudaklar ses üretmede de etkili olduğu için konuşmayı geliştirmeye yardımcı olur. Dolgun dudaklar sayesinde dudak çevresindeki nem artar ve yaşlanma belirtileri en aza indirilir. Bir kez yapıldıktan sonra kanama, ağrı ve morarma olmadan istenilen dudaklar elde edilir. Tüm bu işlemlerde kullanılan teknikler maliyeti ve dudak dolgusu fiyat içeriğini etkiler.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dolgunun markasına, cinsine ve miktarına göre dudak dolgusu fiyat değişiklik gösterebilmektedir.

Yanak Dolgusu Neden Tercih Edilir?

 

İşlemin ameliyatsız olması doğrudan farklı bir yanak dolgusu  fiyat tutarına etkisi olur. Yanak dolgusu; genel güzellik anlayışında dolgun yanaklar her zaman çekiciliğin ve gençliğin simgesi olmuş ve sadece günümüzde değil, zayıf ve çökük yanaklar kişinin yüzünü daha yorgun ve yaşlı gösteren tüm kişilerde uygulanır.

 

Yanak dolgusunda kullanılan ekipmanlar yanak dolgusu fiyat belirlenmesinde önemlidir. Yanak hacmindeki azalma yaşa bağlı veya yapısal olsun, yanak dolgusu bu sorunu düzeltebilir.

 

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanaklar yüzün genç, canlı ve çekici kalmasında önemli bir rol oynar. Güzel yanaklar için elmacık kemiklerinin belirgin olması gerekir, bu bölgedeki yağ dokusu hacmi büyüktür. Yanak bölgesi yaşlanmaya bağlı olarak sarkıyorsa ve yağ dokusu hacmi azaldıysa yanaklarda sarkma görünümü ortaya çıkacaktır. Batık yanaklar yüzü yaşlı, üzgün ve yorgun gösterir. Ameliyatsız içi boş yanak dolgusu ile bu sorunlar çözülür.

 

Yanak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Yanak dolgusunun ana etkisi, hastanın yüzünde elmacık kemiklerinin karakteristik görünümünü oluşturmak için yüzün zayıf estetik görünümünü doldurmaktır. Yanakları doldurduktan sonra kişilerin yüz hatları daha belirgin ve genç görünür.

 

Yanakları hyaluronik asit ile doldurmak onları geriye doğru dengeler. Yanak dolgusu, yuvarlak bir izlenim yaratmak için yanakları hafifçe kaldırır. Yanaklara dolgu yapıldıktan sonra yüz gerilir ve gerilir. Dolgu maddelerinin bir diğer etkisi de alın ve çene çizgileri arasındaki farkı eşitlemektir. Yüz bu şekilde altın bölüme ulaşır. Yanakların hatlarını belirginleştirmek ve kırışıklıkları daha az belirgin hale getirmek isteyenler için yanak dolgusu önerilir.

 

Yanak Dolgusunun En Fazla Uygulandığı Alanlar Nelerdir?

Yanak dolgu maddesi enjekte edilerek yanaklar geriye doğru dengelenirken yanaklar hafifçe yukarı kaldırılır ve yuvarlak hale getirilir. Yüz açısının yayılması kontrol edilerek çevre doku sıkılaştırılır. Yanak dolgunlaştırma tekniği, yanak bölgesini dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için estetik cerrahinin en etkili yöntemlerinden biridir. Yanak dolgusu yüzünüzü kaldırır ve yüzünüzün daha genç görünmesini sabit ile sağlar.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Uygulayan kullanılan dolgunun kalitesine ve miktarına göre yanak dolgusu  fiyat  değişmektedir. Çukurlar ne kadar uzun süre doldurulursa, yanak dolgusu  fiyat o kadar yüksek olacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltına ışık dolgusu enjeksiyonu, cilt dokusunun derin nem içeriğini artıran, cildi iyileştiren, elastikiyetini, sıkılığını, pürüzsüzlüğünü artıran ve ışığı daha iyi yansıtan bir tedavi tekniğidir. Gözaltınızdaki problemler genç olsanız bile sizi yorgun ve yaşlı gösterebilir. Gözaltını ışıkla doldurarak gözaltı ile yanak arasındaki kord farkını ortadan kaldırabilirsiniz. Gözaltındaki çukurları yanaklarla eşleştirebilirsiniz. Bu sayede göz çevresinde istenilen genişleme sağlanabilir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusu, zamanla oluşan gözaltı çukurlarını doldurmak, göz çevresinin daha genç görünmesini sağlamak ve çevresindeki koyu renklenmeleri azaltmak için yapılır. Bir kişinin gözaltı şişlikleri ve morlukları çok belirgin ise gözaltı morlukları için ileri torbalar ve alt göz kapağı estetiği gözaltı ışık dolgusu istenilen sonucu vermediği için önerilebilir. SGK kozmetik işlemlerin maliyetini karşılamamaktadır ve gözaltı ışık dolgusu fiyat kliniğe göre değişmektedir.

 

 

Göz Altı Işık Dolgusu Önemli Noktaları Nelerdir?

Doğası gereği göz çevresi herhangi bir işlemle hızla şişer ve morarır. İnsanlarla iletişim başlangıçta gözlerinden yapıldığından bu alandaki görünüm daha önemli hale gelir, ancak bu süreçte büyük özen ve beceri gerektirir. Yeni geliştirilen ışık dolgusu, göz çevresindeki hassas yapılara uygundur, uygulaması kolaydır ve yan etkileri minimaldir. Hyaluronik asit, yaşlanma karşıtı bileşenler ve amino asitlerin birleşimi sayesinde göz altı morluklarını, sarkmalarını ve sarkmalarını düzeltmek çok daha kolay hale getirir. FDA onaylı olmayan ürünler kullanan veya kar etmek isteyen diğer merkezler çok rekabetçi gözaltı ışık dolgusu fiyat sunabilir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

İşlem maliyetleri ve hizmetin verildiği kliniğe göre gözaltı ışık dolgusu fiyat  değişmektedir. Bu nedenle detaylı araştırma yapılmadan karar verilmemelidir. Fiyatlandırma, bir kliniğe karar verirken dikkate alınması gereken son kriterdir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu