Gündem

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği burun yapısından memnun olmayan veya burun yapısının şeklinden dolayı solunum sıkıntısı çeken kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlarının başında gelir. Çeşitli teknik ve yöntemler kullanılarak yapılan burun estetiği işlemleri, kişilerin durumuna ve ameliyat sonrası beklentilerine bağlı olarak farklılık gösterir. Uzman hekim tarafından ameliyathane koşullarında gerçekleştirilen burun estetiği işlemleri, kişinin istediği burun yapısına sahip olmak için gireceği en doğru operasyondur.

Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Nedir?

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan estetik operasyonlar, kişilerin yüz bölgelerinde hoşlanmadıkları burun yapısının değişmesine de imkan sağlıyor. Oldukça pratik teknikler kullanılarak başarılı ile sonuçlandırılan burun estetiği işlemleri, hastanın burnunda doğumsal veya sonradan olan deformelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Burun estetiği işlemleri genellikle yapısından dolayı solunum güçlüğüne neden olan ve yaşam kalitesini düşüren burun yapılarının onarılmasında hekim tarafından tavsiye ediliyor.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun şekli kişiden kişiye yüz yapısına bağlı olarak şekil farklılığı gösterir. Kişinin dış görünümünü büyük ölçüde değiştirecek olan burun estetiği işlemleri, kişinin durumuna göre hekimin belirlediği farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilir. Burun estetiği işlemleri açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntem kullanılarak yapılır. Bu anlamda açık rinoplasti işlemlerinde ufak kesiler açılırken, kapalı rinoplasti işlemlerinde bu kesiler söz konusu değildir.

Kimlere Uygulanır?

Rinoplasti olarak isimlendirilen burun estetiği işlemleri, burun şeklini değiştirmek için yapılan plastik estetik operasyonudur. Burun estetiği işlemleri sağlığı ile alakalı ciddi problemi olmayan ve düzenli olarak kullandığı ilaçlardan dolayı bu işlem için engeli bulunmayan herkese yapılabilir. Burun estetiği işlemlerinde erkek ya da kadın ayrımı söz konusu değildir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği işlemleri burnunda kemer görünümü, burun düşüklüğü, burun alın veya burun dudak arasında ki çiziklerin düzeltilmesi, burun genişliği, burun kırılması gibi deformasyonlar, burun büyütülmesi veya küçültülmesi gibi durumlarda ihtiyaç duyulur. Ayrıca burun estetiği işlemleri sadece kişilerin estetik görünümleri için değil solunum yollarında olan burun eti, sinüzit ve deviasyon gibi sorunların giderilmesinde de tercih edilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatından ortalama 2 hafta öncesi ilaç kullanımından kaçınılmalıdır. İlaçların birçoğunda kanamayı artıracak maddeler bulunduğundan, hekimler tarafından zorunlu olmadıkça ilaç kullanımı tavsiye edilmez. Ayrıca sigara ve alkol tüketimini bırakmak gereklidir. Öyle ki sigara ya da alkol tüketimi ameliyat sonrası iyileşme sürecini yavaşlatacaktır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Burun estetiği sonrası yapılması gereken pansumanlar ortalama 7 günü kapsar.  Ayrıca cerrah tarafından burnun korunması amacı ile atel bant kullanılabilir. Burun estetiği işlemi sonrasında kanamayı en aza düşürmek için hekimin vermiş olduğu ilaçlar mutlaka düzenli bir şekilde tüketilmelidir. Burun estetiği işlemlerinde burun hassasiyeti de göz önünde bulundurularak dış darbelere karşı koruma sağlanmalıdır. Burun estetiği ameliyatının iyileşme süreci, hekimin kullanmış olduğu yönteme bağlı olarak farklılık gösterir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları işlemi yapacak olan kuruma göre farklılık gösterebilir. Bu anlamda burun estetiği fiyatları araştırmalarında hekimin veya kurumun deneyimi değerlendirilmelidir. Burun estetiği fiyatları belirlenirken kişinin sahip olduğu burun yapısı, ameliyat sonrası burun şeklinden beklentisi de göz önünde bulundurulur. Burun estetiği fiyatları araştırmaları son yıllar da internet arama motorlarında sıklıkla rastlamak mümkün. Diğer estetik operasyonlara göre daha kolay ve pratik teknikler kullanılan burun estetiği işlemlerinde, hastanın sabırlı ve anlayışlı olması da önem taşıyor.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu